-ogopogo-canadas-loc-ness-monster

Ogopogo
Potwór, którego kochają Kanadyjczycy

Ludzie bali się potwora z Okanagan. W języku Indian N’Ha-a-itk oznacza diabeł z jeziora.

ocaleńcy
Kochają go. Dla nich to najwspanialszy potwór na świecie. Ma czerwone oczy i łeb podobny do konia lub kozy. Niektórym przypomina dinozaura bądź morskiego smoka, innym węża o długości dwudziestu pięciu metrów. Podobno jest kuzynem potwora z Loch Ness.
 
Kanadyjczycy wynoszą go na piedestały. Budują mu pomniki, kręcą o nim filmy, produkują maskotki ukazujące Ogopogo i wypuszczają znaczki z jego podobizną. Tłumnie przyjeżdzają do Kelowny, miasta w Kolumbii Brytyjskiej, aby go zobaczyć. Właśnie tam mieszka, w głębinach jeziora Okanagan. Czasami wynurza się na powierzchnię. Po co? Prawdopodobnie chce zapłaty za bezpieczną przeprawę lub wejście do wody. Już rdzenni mieszkańcy składali mu w ofierze żywe, małe zwierzęta.
 
A jeśli potwór nie istnieje? Kanadyjczycy nie przyjmują takiej opcji. Nie chcą słyszeć o tym, że bestia mogłaby być tylko wydrą, waleniem, pływającą kłodą albo zwykłym złudzeniem optycznym. Od setek lat szukają potwierdzeń. Niektórzy wyznaczyli nawet nagrodę w wysokości miliona dolarów za przedstawienie dowodu jego istnienia.
 
Ogopogo otrzymuje od mnie barwę fioletową, która symbolizuje tajemnicę i autorytet.

Ocaleńcy – trzecia część cyklu Raport Ziemi zabiera czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości Kanady. Utrzymana na granicy jawy i snu, przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Przeczytaj również:
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

OKTALOGIA

OKTALOGIA – obejmuje dwa cykle Raport Ziemi (1-5) i Granice Ziemi (6-8). Książki zabierają czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Przedstawiają fakty historyczne i aktualne dane. Pisane są z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymane na granicy jawy i snu przynoszą niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Chiny
Raport Ziemi

USA 
Raport Ziemi

Izrael
Raport Ziemi

Argentyna
Raport Ziemi

Australia
Raport Ziemi

Meksyk
Granice Ziemi

Indie
Granice Ziemi

Kanada
Granice Ziemi