mecal

Mezcal - narodowy trunek meksykański

Wielu turystów myśli, że w Meksyku króluje tequila. W rzeczywistości najpopularniejszym trunkiem jest mezcal.

Bezimienni
Meksykanie powiadają “Na wszystko co złe mezcal, na wszystko co dobre też”. Potem sączą trunek powoli, małymi łyczkami i w czystej postaci. Niektórzy dolewają go do koktajli twierdząc, że doskonale zastępuje wódkę i gin. Mezcal jest wysokoprocentowym alkoholem (35 -50%) o wyrazistym, dymnym smaku. Wytwarza się go zwykle metodą chałupniczą, a do produkcji używa agawy zielonej, jednej z kilkudziesięciu odmian. Najpierw usuwane są liście, a pozostały rdzeń, podobny do ananasa, gotuje się w dołkach wykopanych w ziemi. Alkohol destylowany jest tylko raz. Leżakuje w szklanych pojemnikach. Do mazcalu wyrzucana jest larwa motyla Hipopta agavis, zwana też gusano. Można ją zjeść lub nie.
 
Tequila jest specyficznym rodzajem mezcalu. Kiedyś nazywano ją nawet “mezcal de Tequila”. Produkowana jest wyłącznie z liści agawy niebieskiej i nie podlega obróbce cieplnej. Tequlile pijemy z solą i limonką.
 
Mój kolor dla Mezalu to pomarańcz. Kojarzy mi się z energią i fascynacją, ale jednocześnie niesie nutę lekkomyślności.

Bezimienni – pierwsza część cyklu Granice Ziemi,zabiera czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości Meksyku. Utrzymana na granicy jawy i snu, przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Przeczytaj również:
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

OKTALOGIA

OKTALOGIA – obejmuje dwa cykle Raport Ziemi (1-5) i Granice Ziemi (6-8). Książki zabierają czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Przedstawiają fakty historyczne i aktualne dane. Pisane są z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymane na granicy jawy i snu przynoszą niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Chiny
Raport Ziemi

USA 
Raport Ziemi

Izrael
Raport Ziemi

Argentyna
Raport Ziemi

Australia
Raport Ziemi

Meksyk
Granice Ziemi

Indie
Granice Ziemi

Kanada
Granice Ziemi