W drodze do siebie

To historie, które obnażają prawdę o sobie.  Śledząc losy bohaterów zastanawiamy się nad własnym życiem. Czy podążamy we właściwym kierunku? Czy w chaosie codziennych spraw nie zdradziliśmy siebie? Czy należy coś zmienić? Jeśli tak, to co?  Krok w krok podążamy za akcją, a jednocześnie wydobywamy z serca ukryte marzenia. Czytamy dialog za dialogiem, dokonując własnego rachunku sumienia.

Każda książek opisuje dwie historie, które łączy ten sam problem. Na przykład niezaspokojone pragnienie wolności lub miłości, ogromna potrzeba identyfikacji lub próba zaakceptowania okoliczności, w których przyszło nam żyć.

Akcja pierwszej historii zawsze rozgrywa się w świecie ludzi. Bohaterowie wyruszają w podróż do Rzymu, Paryża, Bukaresztu, Aten lub Lizbony. Poznając kraje, zderzają się w inną kulturą, mentalnością i wartościami. Tam nabierają dystansu do własnego życia i porządkują priorytety. A my razem z nimi.  Druga historia wprowadza nas do świata, w którym bohaterami są byki, orły, koty lub wilki. Identyfikujemy się z ich uczuciami poznajemy realia, w których żyją. Razem z nimi przeżywamy cierpimy i kochamy. (Wyjątek stanowi książka Potomkowie Bogów, w której bohaterami są mitologiczne konie).

Charles, jest cenionym na rynku doradcą biznesowo-informatycznym.  Kuria rzymska angażuje go do realizacji zagadkowego projektu. Akcja odkrywa liczne legendy i ciekawostki o Rzymie, których czytelnik nie znajdzie w przewodnikach. Druga cześć przenosi wydarzenia i osoby w świat magii.

 
fragmenty
książki
recenzje

>>

Pierre próbuje uwolnić się spod wpływów znanego ojca. Zmienia nazwisko i porzuca dawne życie szukając wolności na ulicach Paryża. Tam jednak czekają na niego nowe wyzwania. Druga część książki rozgrywa się Pirenejach w świecie ptaków. Uwięziony przez człowieka orzeł nie godzi się z niewolą.

 
fragmenty
książki
recenzje

>>

George został adoptowany przez wybitnego austriackiego kardiologa. W wieku 40 lat postanawia odnaleźć swoje korzenie, bo czuje, że nie pasuje do arystokracji wiedeńskiej. Ślady prowadzą go do Aten. W drugiej część poznajemy losy kotki Izydy, która próbuje rozpoznać swoją rasę. Wchodzimy do świata kotów domowych i drapieżnych identyfikując się z ich uczuciami.

 
fragmenty
książki
recenzje

>>

Po uszy Zakochany po uszy Jack musi poradzić sobie z uczuciem oraz szeregiem powiązań biznesowych, w które został wplątany. Na miejscu odkrywa mroczny Bukareszt, pełen ludzi-duchów minionej epoki Ceausescu. W drugiej części poznajemy życie byków toro bravo i razem z nimi przeżywamy udział w Encierro na ulicach Pampelunie i walki na Corrida de toro.

 
fragmenty
książki
recenzje

>>

Bohater książki wyrusza w tournée po Portugalii z największą gwiazdą muzyki Fado. Odkrywa świat i miłość, których wcześniej nie znał.  Druga część przenosi nas na Alaskę, na szlak najtrudniejszego w Ameryce wyścigu psich zaprzęgów. Poznajemy też świat i zwyczaje wilków. 

 
fragmenty
książki
recenzje

>>

Zakup książek w wersji e-book za pośrednictwem księgarni internetowych: