Papierówki

Papierówki wyruszają w świat. Zwiedzają Anglię, Rosję i Egipt. W trakcie podróży okazuje się, że niektóre z nich posiadają magiczne moce. Dzięki nim przenoszą się w czasie i rozmawiają z królami. Poznają sławnych ludzi z przeszłości i stają się świadkami historycznych wydarzeń. Papierówki są takie, jak każdy z nas: trochę mądre, trochę sprytne i trochę naiwne. Chcą kochać, czasami się boją i niekiedy złoszczą. Dlatego ich uczucia, dotykają naszych serc. Razem z nimi marzymy, kochamy i wierzymy. Papierówki Poza Czasem to prawdziwe bajki dla wszystkich dzieci. Tych małych i tych już dorosłych.

Papierówki wyruszają do Londynu. W trakcie podróży okazuje się, że niektóre z nich posiadają magiczne moce. Dzięki nim przenoszą się w czasie i rozmawiają z królami. Poznają sławnych ludzi z przeszłości i stają się świadkami historycznych wydarzeń. W Londynie spotykają się z premierem Borisem Johnsonem na 10 Downing Street oraz Królową Elżbietą II w Buckingham Palace.

Papierówki wyruszają do Moskwy, by wystąpić na deskach słynnego Teatru Bolszoj. Będą rywalizować z Matroszkami o nagrodę – Złotą Maskę. W trakcie podróży, zostają przeniesione do czasów Cara MIkołaja I. Tam spotykają władców Rosji, poznają kraj i rozmawiają z autorem sztuki, którą mają przedstawiać.

W Dolinie Królów odkryto grobowiec z mumią Papierówki. W krypcie znajdują się złote rydwany, posągi, sarkofag i insygnia władzy. Prezydent Egiptu wzywa lalki, by odwiedziły swojego przodka. Papierówki płyną Nilem, a zaczarowany statek prowadzi je poprzez czas. W trakcie podróży przeżywają wiele przygód m.in. trafiają na plac budowy piramidy Faraona Cheopsa, zostają uznani za bogów, rozmawiają z Aleksandrem III Macedońskiem i podglądają schadzkę Juliusza Cezara z Kleopatrą.

Niezwykła książka, dlatego że łączy dorosłych i dzieci w świecie fantazji. Zabiera wszystkich do Anglii, Rosji i Egiptu. Pokazuje historię mocarstw, perypetie władców i uczucia zwykłych ludzi. Przy niej wszyscy razem śmieją się, płaczą, uczą, kochają i marzą…

Zakup książek w wersji e-book za pośrednictwem księgarni internetowych: