Hologramowy Świat 5

Hologramowy Świat 5

Rozdział Pierwszy | Przemiana ………… 10
Qubit Świadomości
Informacja

Hologramowe Vademecum ……………. 19
Czym jest Qubit?
Jak Qubit Przenosi Informacje?
Czy Wszystko Jest Energią?

Rozdział Drugi | Japonia ……………….. 24
Edo
Informacja
Kantō

Hologramowe Vademecum …………… 36
Pacyficzny Pierścień Ognia
Aktywność Sejsmiczna w Japonii
Największe Trzęsienia Ziemi w Historii Japonii
Początki Japonii
Najważniejsze Okresy w Rozwoju Japonii

Rozdział Trzeci |  Świadomość Przyrody ……………………………………………………. 52
Sakura
Era Shōwa
Kolory
Projekcje

Hologramowe Vademecum …………. 68
Świadomość w Przyrodzie
Teorie Świadomości w Świecie Przyrody
Neurobiologia Roślin


Rozdział Czwarty | Świadomość Wszechświata ……………………………. 76
Posłańcy
Wezwanie
Ego
Wir
Przebudzenie
Lato

Hologramowe Vademecum ………… 98
Czym jest Świadomość?
Obecnie Najpopularniejsze Teorie Świadomości

Od tysięcy lat próbujemy odkryć, czym jest świadomość. Czy jest ona źródłem i sprawcą istnienia, czy też efektem procesów neurologicznych zachodzących w mózgu? Powstało już mnóstwo teorii, jednak prawda jest taka, że do dziś nie znamy odpowiedzi.

W piątej części serii Hologramowy Świat próbuję zgłębić tę tajemnicę, eksplorując dotychczasową wiedzę na styku nauki, kwantowej fizyki, filozofii i metafizyki. Przemieniam się w Qubit Świadomości i podróżuję przez czasoprzestrzeń, doświadczając zjawisk, które odbywają się poza zasięgiem ludzkich zmysłów. Ta niezwykła podróż pozwala mi odkrywać nowe aspekty istnienia i zrozumienia świata.

Akcja Świadomości Wszechświata rozgrywa się w malowniczej Japonii, ukazując historię tego kraju oraz jego fascynujący klimat i kulturę. Każdy krok tej podróży odkrywa przed nami, jak można dostrzegać świadomość w otaczającej nas rzeczywistości, od mikroskopijnych cząsteczek po wielkie struktury kosmosu.

Fabułę uzupełnia Vademecum, napisane w stylu dziennikarsko-encyklopedycznym, które przybliża teorie naukowe dotyczące świadomości i komunikacji w świecie przyrody. Zapraszam do odkrycia tych tajemnic razem ze mną.

Przeczytaj wybrane fragmenty Świadomość Wszechświata:

Książki serii Hologramowy Świat:

Hologramowy Świat część I
Planeta Ziemia i Człowiek

Hologramowy Świat część II
Genetycznie Idealne Istoty

Hologramowy Świat część III
Energia Życia

Hologramowy Świat część IV
Molekuły Nowej Energii

.
Seria ‘Hologramowy Świat’ to wyjątkowa podróż po poszukiwaniu sensu życia, zagłębianiu się w aktualną wiedzę i teorie naukowe. Każda część serii to eksploracja tego, co wiemy o świecie i ludzkości w dobie XXI wieku, oferując czytelnikom nowe perspektywy na naszą egzystencję. Przez połączenie elementów science fiction z refleksją nad ludzką naturą, seria ta zaprasza do zanurzenia się w głębię naszego zrozumienia świata i wszechświata.
1.  “Planeta Ziemia i Człowiek” – pierwsza część serii wprowadza nas w interaktywny dialog z hologramowymi naukowcami, oferując wgląd w najnowsze odkrycia i teorie naukowe. To fascynujące połączenie nauki i wyobraźni otwiera serię, stawiając pytania o naturę rzeczywistości i naszego miejsca w niej.
2.  “Genetyczne Idealne Istoty” – druga część serii rzuca światło na mroczny świat genetycznie zmodyfikowanych istot. Eksploruje konsekwencje manipulacji genetycznej i etyczne dylematy, stawiając pytania o granice ludzkości i moralności w kontekście postępu naukowego.
3. “Energia Życia” – trzecia część, która zabiera czytelnika w podróż po świecie kwantowym. Łącząc naukę z elementami fantastycznymi, pozwala na głębsze zrozumienie zjawisk kwantowych. Vademecum dołączone do książki zapewnia dodatkowe wyjaśnienia i kontekst, ułatwiając czytelnikom docenienie złożoności opisywanej nauki.
4.  “Molekuły Nowej Ery” – czwarta część, zabiera czytelników w podróż przez mikroskopijny świat genetyki i chemii, gdzie będą oni świadkami narodzin pierwszego genu w nowym układzie słonecznym.
5. “Świadomość Wszechświata” – piąta część to eksploracja tematu świadomości i jej wpływu na rzeczywistość. Zabiera czytelnika w podróż po granicach nauki, filozofii i duchowości, badając ideę, czy świadomość może być fundamentem wszechświata.
Obecnie pracuję nad szóstą częścią serii, zatytułowaną “Pamięć Wszechświata”.  
 
Zapraszam Was do wspólnej wędrówki po tych nowych, nieodkrytych jeszcze obszarach nauki i wyobraźni, gdzie razem będziemy odkrywać tajemnice życia na poziomie molekularnym.
.