Granice Ziemi

Historie opowiedziane w książkach zabierają czytelnika do Meksyku, Indii oraz Kanady. Pokazują niepowtarzalne piękno tych zakątków świata, ale także prawdę o tamtejszych mieszkańcach. Ich przeszłość i teraźniejszość, cierpienie, pasje, a także wybory, których dokonują codziennie budując i niszcząc kolejne granice istnienia.  Wszystkie te wartości są ważne, gdyż tworzą pokolenie XXI wieku, współczesną cywilizację. Przyglądając się im zaczynamy lepiej rozmieć otaczający nas świat. A także problemy, które musimy rozwiązać, by ocalić Ziemię i przyszłe pokolenia.

Fabuła akcji nawiązuje do książek z cyklu „Raport Ziemi”, stanowiąc jednocześnie odrębną całość.

Bezimienni zabierają nas w podróż po teraźniejszości i przeszłości Meksyku. Neo-człowiek zostaje uprowadzony przez gang narkotykowy i ucieka z córką porywaczy. Tymczasem Neo-duch otrzymuje misję zniszczenia Rubonu, czyli świata zbudowanego przez złe duchy. Udaje się do Mezoameryki za czasów Hernána Cortésa

Niedotykalni przenoszą nas do Indii. Neo-człowiek pomaga odnaleźć Anglika, który zaniknął w Varanasi, świętym mieście hinduizmu. Przy okazji poznaje Indie i wdaje się w romans z uroczą francuską. W tym samym czasie Neo-duch przebywa w Rubonie i odkrywa zasady jego funkcjonowania. Duchy bohaterów Indii opowiadają mu o historii kraju i wierzeniach Hindusów. Przy okazji informują go, że duch Mahatmy Gandhi’ego próbuje zamienić rzekę Ganges w nieśmiertelną.

Ocaleńcy wprowadzają nas do Kanady. Neo-człowiek zamierza spotkać się ze swoim sobowtórem, który komplikuje mu życie. Posługuje się jego danymi w relacjach z kobietami, wkracza w kręgi jego rodziny. Tymczasem duchy Rubonu znikają. Nie można znaleźć ich w miastach, przyrodzie i ludziach. W trakcie poszukiwań Neo-duch odkrywa mroczne tajemnicy Kanady.

Zakup książek w wersji e-book za pośrednictwem  księgarni internetowych: