Hologramowy Świat 3

Hologramowy Świat 3

smartmockups_lqaztvrn

Rozdział Pierwszy – Fotony Życia …………. 8
Inna
Misja
Ziemia
Labirynt Energii

Hologramowe Vademecum ………………… 17
Mechanika Kwantowa – Dlaczego powstała?
Kwanty Energii
Foton

Rozdział Drugi – Tworzenie Życia ……….. 26
Pangea
Tunel Czasu
Instynkt Przetrwania
Ucieczka

Hologramowe Vademecum ……………….. 38
Etapy formułowania kontynentów
Rozpad Pangei
Pangea
Neandertalczycy – kiedy i jak wyginęli?
Interakcje Homo sapiens z Różnymi Gatunkami Homininów

Rozdział Trzeci – Ochrona Życia …………. 52
DNA
Potomkowie
Moc
Przemiana
Złudzenie
Na Ratunek
Prześwity
Splątani


Hologramowe Vademecum ………………… 74
Faszyzm
Nazizm
Partia NSDAP
Neofaszyści
Impresjonizm
Montmartre

Rozdział Czwarty – Odpowiedzi Wszechświata …………………………………… 88
Panika
Połączeni
Powrót

Hologramowe Vademecum ………………. 98
Czy istnieją Światy Równoległe?

Trzecia część serii Hologramowy Świat pt. Energia Życia przenosi nas w świat cząstek subatomowych. Główna bohaterka przemienia się w foton energii życia i wyrusza w podróż, by poznać tajemnicę istnienia. Wędruje przez czas i przestrzeń, doświadczając zjawisk kwantowych.
 
Przemierza miliony lat, od pradawnej Pangei po współczesność, stając się świadkiem i uczestnikiem historycznych wydarzeń. Na przykład ratuje Neandertalczykowi życie, wspiera Abrahama Lincolna w dążeniu do zniesienia niewolnictwa, zaś na paryskim Montmartre chroni malarza impresjonistę przed popełnieniem samobójstwa, wprawiając w ruch jego życiodajne procesy. Zostaje też wchłonięta przez pigmenty faszystowskiej flagi i gości w świecie równoległym.
 
Vademecum, będące integralną drugą częścią ‘Energii Życia’, służy jako przewodnik, który przybliża czytelnikom zjawiska kwantowe oraz teorie naukowe wspomniane w fabule. 

W tej części poruszam tematy takie jak absorpcja, emisja, splątanie kwantowe, czy superpozycja, przedstawiając je w sposób przystępny, aby ułatwić zrozumienie tych skomplikowanych idei. Ponadto, Vademecum oferuje kontekst dla licznych postaci historycznych oraz teorii naukowych, na przykład Teorii Kaluzy-Kleina czy Teorii Względności Einsteina, prezentując je w sposób, który rozświetla tło fabularne książki. Dzięki temu Vademecum nie tylko wzbogaca wątki fabularne, ale również inspiruje do refleksji nad znaczeniem nauki w naszym rozumieniu historii i rzeczywistości, łącząc literacką narrację z naukowym odkrywaniem świata..

Przeczytaj wybrane fragmenty Energii Życia:

.
Seria ‘Hologramowy Świat’ to wyjątkowa podróż po poszukiwaniu sensu życia, zagłębianiu się w aktualną wiedzę i teorie naukowe. Każda część serii to eksploracja tego, co wiemy o świecie i ludzkości w dobie XXI wieku, oferując czytelnikom nowe perspektywy na naszą egzystencję. Przez połączenie elementów science fiction z refleksją nad ludzką naturą, seria ta zaprasza do zanurzenia się w głębię naszego zrozumienia świata i wszechświata.
1.  “Planeta Ziemia i Człowiek” – pierwsza część serii wprowadza nas w interaktywny dialog z hologramowymi naukowcami, oferując wgląd w najnowsze odkrycia i teorie naukowe. To fascynujące połączenie nauki i wyobraźni otwiera serię, stawiając pytania o naturę rzeczywistości i naszego miejsca w niej.
2.  “Genetyczne Idealne Istoty” – druga część serii rzuca światło na mroczny świat genetycznie zmodyfikowanych istot. Eksploruje konsekwencje manipulacji genetycznej i etyczne dylematy, stawiając pytania o granice ludzkości i moralności w kontekście postępu naukowego.
3. “Energia Życia” – trzecia część, która zabiera czytelnika w podróż po świecie kwantowym. Łącząc naukę z elementami fantastycznymi, pozwala na głębsze zrozumienie zjawisk kwantowych. Vademecum dołączone do książki zapewnia dodatkowe wyjaśnienia i kontekst, ułatwiając czytelnikom docenienie złożoności opisywanej nauki.
Obecnie pracuję nad czwartą częścią serii, zatytułowaną “Molekuły Nowej Ery”. W tej części zabieram czytelników w podróż przez mikroskopijny świat genetyki i chemii, gdzie będziemy świadkami narodzin pierwszego genu w nowym układzie słonecznym.
 
Zapraszam Was do wspólnej wędrówki po tych nowych, nieodkrytych jeszcze obszarach nauki i wyobraźni, gdzie razem będziemy odkrywać tajemnice życia na poziomie molekularnym.
.

Książki serii Hologramowy Świat:

Hologramowy Świat część I
Planeta Ziemia i Człowiek

Hologramowy Świat część II
Genetycznie Idealne Istoty

Hologramowy Świat część III
Energia Życia

Hologramowy Świat część IV
Molekuły Nowej Energii

Zakup książek w wersji e-book za pośrednictwem  księgarni internetowych: