Frida Kahlo - cierpiała ale potrafiła kochać

Ze stu czterdziestu trzech jej obrazów, aż pięćdziesiąt pięć to jej wizerunki. Łączyła meksykańskie tradycje z religią i z surrealizmem.

Bezimienni
Malarka Frida Kahlo to postać, która stała się ikoną Meksyku. Jej prace zwisły na ścianach Luwru, a na temat jej życia i twórczości powstało wiele filmów, książek i publikacji. Sławę odniosła nie tylko dzięki obrazom. Artystka, praktycznie przez cale życie cierpiała z powodu polio, a potem obrażeń poniesionych w wypadku. Miała złamany kręgosłup, żebra, miednicę i mnóstwo innych urazów, nie dawano jej szans życia. Jednak walczyła, malowała leżąc w łóżku, kochała. Jej największym szczęściem, ale i „przekleństwem” był związek z artystą Diego Riverą. Frida była biseksualna, stała się symbolem feminizmu.
 
Przyznaję jej kolor czerwony, symbolizujący odwagę, walkę, ale i piękno i miłość.

Bezimienni – pierwsza część cyklu Granice Ziemi,zabiera czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości Meksyku. Utrzymana na granicy jawy i snu, przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

OKTALOGIA

OKTALOGIA – obejmuje dwa cykle Raport Ziemi (1-5) i Granice Ziemi (6-8). Książki zabierają czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Przedstawiają fakty historyczne i aktualne dane. Pisane są z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymane na granicy jawy i snu przynoszą niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Chiny
Raport Ziemi

USA 
Raport Ziemi

Izrael
Raport Ziemi

Argentyna
Raport Ziemi

Australia
Raport Ziemi

Meksyk
Granice Ziemi

Indie
Granice Ziemi

Kanada
Granice Ziemi