Duchy Pierwszego Cesarza Chin

Qin Shi Huang przygotowywał się od objęcia władzy na świecie.

Powrót Cesarza

Qin Shi Huang (259 p.n.e. – 210 p.n.e.), pierwszy cesarz Chin, marzył o nieśmiertelności. Wierzył, że jest synem boga i przygotowywał się, aby rządzić w zaświatach. Dlatego przez trzydzieści osiem lat budował podziemne miasto. Siedemset tysięcy robotników wznosiło pałace, dziedzińce, domy, urzędy, a nawet miejsca do składania ofiar. Qin Shi Huanga pochowano wraz z jego rodziną, konkubinami, administracją, lekarzami oraz budowniczymi. Chronić cesarza i jego świty miało przedziwne wojsko.

Współcześni odkryli armię w 1974 roku na terenie dzisiejszej prowincji Shaanxi, nieopodal starożytnego miasta Xi’an. To osiem tysięcy sto figur żołnierzy, oficerów oraz koni. Każdy wojownik wykonany jest z wypalanej gliny, ma unikatowe rysy, wzrost, pozę, zarost i fryzurę. Naturalnej wielkości, ustawieni zostali w szyku bojowym. W chwili odkrycia pomalowani byli na rożne kolory, które w zetknięciu z powietrzem natychmiast “ulatywały.”

W 1987 Terakotowa Armia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Archeolodzy wciąż odkrywają kolejne rzeźby. Pod ziemią może być ich jeszcze około sześciu tysięcy – twierdzą.

Do tej pory nikt nie otworzył piramidy, w której spoczywa Qin Shi Huang. Dlaczego? Prawdopodobnie grobowiec skrywa w sobie tajemnice, o których wiedzą nieliczni. Niektórzy twierdzą, że powodem są rzeki rtęci płynące pod ziemią. Inni boją się pułapek bądź klątw. Są też tacy, którzy wierzą, że cesarz Qin Shi Huang był wysłannikiem wyprzedzającej nas w rozwoju cywilizacji, dlatego współcześni boją się jego mocy.

>> Fragment książki “Powrót Cesarza” pierwszej części Raportu Ziemi <<

“–Pierwszy Cesarz Chin – powiedziała – wierzył, że jest synem Boga. Chciał rządzić nie tylko na świecie, ale i w Zaświatach. Miał obsesję na punkcie władzy Duchowej, ale przyznam, że pomysł burzenia murów przez Terakotową Armię brzmi nieco dziwnie.
–Spróbujmy chwilę przeanalizować jego rządy – zaproponował Neo – może coś odkryjemy. Jak długo był Cesarzem?
–Przez 11 lat, ale wcześniej przez 26 lat był królem – odparła Adela.
–A dokonania?
–Zjednoczył skłócone Królestwa walczące ze sobą przez setki lat. Zbudował silne państwo, które przetrwało do dziś. Rzym upadł, Europa się podzieliła, a Chiny niezmiennie trwają – odparł Red.
–To morderca! – wykrzyknęła Adela – Zabił miliony ludzi.
–Może i był tyranem – kontrował Red – ale dzięki niemu Chińczycy mają ujednolicone pismo, miary i wagi – wymieniał – Wybudował też drogi, które połączyły kraj. Były szerokie, jak 16–sto pasmowe autostrady.
–Gdzie one są? – Neo wzbił się w górę próbując je zobaczyć.
–Po ziemią, niewidoczne z powietrza – odparł Red – Podsumowując: był reformatorem.
–Reformatorem? – zadrwiła Adela – Zniszczył całą kulturę i świat nauki. Trzymał lud w strachu i ciemnocie. A wszystko w imię brutalnego prawa, które sam wymyślił. “

Pierwszy Cesarz Chin otrzymuje kolor czarny, który symbolizuje tajemniczość, przywództwo oraz cierpienie.

 

Fragment tekstu pochodzi z książki – Powrót Cesarza. Pierwsza część cyklu Raport Ziemi zabiera czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości Chin. Utrzymana na granicy jawy i snu, przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Przeczytaj również:
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

OKTALOGIA

OKTALOGIA – obejmuje dwa cykle Raport Ziemi (1-5) i Granice Ziemi (6-8). Książki zabierają czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Przedstawiają fakty historyczne i aktualne dane. Pisane są z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymane na granicy jawy i snu przynoszą niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Chiny
Raport Ziemi

USA 
Raport Ziemi

Izrael
Raport Ziemi

Argentyna
Raport Ziemi

Australia
Raport Ziemi

Meksyk
Granice Ziemi

Indie
Granice Ziemi

Kanada
Granice Ziemi