VARANASI - JANUARY 13: Aghori sadhu (holy man) seeks alms in front of a temple on January 13, 2010 in Varanasi, State of Uttar Pradesh, India

Aghori - Święci Mężowie Indii

Wierzą, że osiągną duchowe oświecenie zanurzając się w tym, co dla ludzi jest obrzydliwe.

Niedotykalni
By zjednoczyć się ze swoim bogiem, zrezygnowali z normalności. Nago błąkają się po miejscach kremacji, kradną niedopalone ludzkie zwłoki lub wyławiają szczątki ciał z Gangesu. Żywią się nimi.
 
Z czaszek piją mocz i odchody swoich braci. Oczyszczone kości to ich amulety. Pomalowani ludzkim popiołem medytują nad zwłokami i odprawiają swoje święte rytuały. Najczęściej jest to seks pośród martwych ciał, któremu towarzyszy bicie bębnów i śpiewanie mantr. Te praktyki mają dać początek nadprzyrodzonym mocom. Aby wzmocnić doznania i osiągnąć „odłączony stan podwyższonej świadomości” łączą marihuanę, alkohol i medytację.
 
Aghori to święci mężowie Indii, zwani Sadhu. Oddają cześć Bhairavie, który jest formą Shivy – hinduskiego boga zniszczenia. Nie widzą różnicy między dobrem, a złem, bo wszystko jest dla nich idealne. Doskonałe, bo stworzone przez bogów. Choć ich sposób życia budzi powszechne obrzydzenie, to znajdują się na szczycie hierarchii Sadhu. Są w Indiach czczeni i szanowani. Przypisuje im się magiczne umiejętności uzdrawiania i przenoszenia chorób, również z dala od pacjentów. Zamieszkują brzegi Gangesu w Varanasi, duchowej stolicy Indii.
W języku hindi „aghori” oznacza odrażający, brudny, nieczysty.
 
Aghori otrzymują ode mnie kolor purpury. Barwę kojarzę z ezoteryką. Symbolizuje bunt, prowokację i poszukiwanie wolności.

Książka Niedotyklani – druga część cyklu Granice Ziemi, zabiera czytelnika w pordóż po teraźniejszości i przeszłości Indii. Utrzymana na granicy jawy i snu, przynosi niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Przeczytaj również:
Udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

OKTALOGIA

OKTALOGIA – obejmuje dwa cykle Raport Ziemi (1-5) i Granice Ziemi (6-8). Książki zabierają czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Przedstawiają fakty historyczne i aktualne dane. Pisane są z wykorzystaniem techniki strumienia świadomości, utrzymane na granicy jawy i snu przynoszą niezwykle oryginalną wizję rzeczywistości.

Chiny
Raport Ziemi

USA 
Raport Ziemi

Izrael
Raport Ziemi

Argentyna
Raport Ziemi

Australia
Raport Ziemi

Meksyk
Granice Ziemi

Indie
Granice Ziemi

Kanada
Granice Ziemi